Menu strony

Projekt Totally Wielkopolska

Znacie dobrze region, w którym mieszkacie? Wiecie, gdzie są najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć? Gdzie wybrać się na pieszą wędrówkę, czy rowerową przejażdżkę w zielone? Albo w jakim jeziorze można się ochłodzić w letni, upalny dzień?

Do tej pory podróżowałam dużo po Polsce oraz innych krajach, ale nie miałam okazji poznać mojego najbliższego otoczenia. Pochodzę z Pomorza, a od 17 lat jestem Wielkopolanką z wyboru - przyjechałam do Poznania na studia i już zostałam :)

Po wielu latach postanowiłam w końcu lepiej zaznajomić się z moją „małą” ojczyzną i jej ciekawostkami. Tak narodził się projekt
„Totally Wielkopolska”, w ramach którego odwiedzam różne regiony Wielkopolski, poznaję jej kulturowe dziedzictwo, zabytki, przyrodę i przede wszystkim aktywnie spędzam czas.

Przy okazji mogę pokazuję mojemu dziecku, które towarzyszy mi w moich krótkich wyprawach, że turystyka nie ogranicza się tylko do ferii i wakacji. Razem przez okrągły rok odkrywamy walory naszego regionu pod względem historycznym, geograficznym i etnograficznym, a jest ich niemało.

Tym wszystkim chcemy dzielić się również z Wami :)

4 komentarze:

 1. Świetny projekt! :) Ja akurat lubię bawić się w małego odkrywca i wędrować po mojej najbliższej okolicy. Niesamowicie odmienia to codzienność i dostarcza mnóstwa wrażeń ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaję że nie znam dobrze regionu, w którym mieszkam. Muszę pomyśleć o zaplanowaniu wycieczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam dość dobrze region z którego pochodzę. Zaczęłam poznawać go dogłębnie, gdy poznałam mojego męża Węgra i chciałam pokazać Mu miejsca gdzie się urodziłam :)
  Poza tym wspólnie poznajemy miejsca, gdzie mieszkamy :) Czyli Antrim i okolice Belfastu :) To cudowne móc przemierzać nowe, a jednocześnie stare ziemie znane nam z życia codziennego :) Nazwałam takie wycieczkowanie Mały podróżnik -ponieważ wyruszyliśmy w ziemie Irlandzkie dokładnie gdy nasze dziecko się narodziło - miał wtedy 3 tygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. SwieŚwi projekt, ja jestem z Dolnośląskiego, mamy tyle do zwiedzania że zabraknie życia:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i Twój komentarz!